Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

TIR-veoste käsitlemine Venemaa tollis muutub septembris

TIR-veoste käsitlemine Venemaa tollis muutub septembris

Rubriik: MTA

TIR-märkmike kasutamise korda Venemaa Föderatsiooni territooriumil muudetakse alates 14. septembrist.

Juulis andis Venemaa Föderaalne tolliteenistus (VFTT) välja teate, mille kohaselt on VFTT tunnistanud TIR-märkmiku kasutamisega kaasnevad garantiid ebapiisavateks ning maksude tasumise garanteerimiseks rakendatakse selleks ettenähtud üldiseid transiidi meetmeid: tollieskorti, käendust, panga garantiid, varalist panti, ettemaksu. Praktikas tähendab see, et TIR veoetapi alustamisel Venemaal nõutakse vedajalt transiidi tagatisi. VFTT teatel on täiendavate tagatiste määramine transiidil tingitud asjaolust, et 2013.

aasta 1. juuni seisuga võlgneb Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ASMAP) Venemaa tolliorganitele kokku ca 20 miljardit rubla ja võlgnevus on viimastel aastatel jätkuvalt kasvanud. Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja asetäitja Külli Ruuge sõnul saab tagatisi esitada nii eelnevalt kui ka piiripunktis kohapeal. Tagatise vormistamise teenust hakkavad Vene Föderatsiooni piiripunktides pakkuma selleks volitatud agendid.

„Tänase päeva seisuga ei ole meil paraku veel ametlikke andmeid agentide nimekirja ja võimalike lisakulude kohta. Tagatise vormistamiseks piiril peab autojuhil kaasas olema transpordifirma või kliendi poolt väljastatud volitus tolliformaalsuste teostamiseks. Samuti peavad autojuhil kaasas olema rahalised vahendid täiendava transiidi tagatise vormistamiseks,“ selgitas Ruuge.Maksu- ja tolliamet palub vedajatel arvestada piiri ületamisel võimaliku täiendava ajakuluga. VFTT ametliku teatega saab tutvuda VFTT kodulehel aadressil www.customs.ru Teate mitteametliku eestikeelse tõlke leiab maksu- ja tolliameti kodulehelt: http://www.emta.ee/index.php?id=34520&tpl=1026 Täiendavat informatsiooni on võimalik saada alljärgnevatelt linkidelt:VFTT pressikonverents: http://www.customs.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=18026:2013-08-14-12-08-53&catid=26:2011-01-24-14-45-21&Itemid=1830IRU pressikonverents: http://www.youtube.com/watch?v=silq0hTwr7EMTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=34614&tpl=1026