iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Teisest sambast haihtusid miljardid

Teisest sambast haihtusid miljardid

Rubriik: Äripäev

Virge Lahe kirjutab tänases Äripäevas, et 2007. aasta oktoobrist on II pensionisamba kogujad suunanud fondidesse 4,5 miljardit krooni, kuid nende pensioniportfelli maht on kasvanud vähem kui miljardi võrra.

Hansa Pensionifondi K3 fondijuht Kristjan Tamla põhjendab seda aktsiaturgudel toimunuga. "Kuna aktsiaturud langesid terve 2008. aasta jooksul, siis alanes sellel perioodil keskmiselt ka pensionifondide osakute puhasväärtus.

See tähendab, et inimeste sissemakstud summad kaotasid oma väärtust terve aasta jooksul," rääkis ta. Aktsiaturgude pöördumisel muutub see pilt vastupidiseks, lisas Tamla.ERGO fondijuhi Siim Valneri sõnul on aktsiaturud 2007. aasta oktoobriga võrreldes kaotanud poole väärtusest, kuid nn agressiivse strateegiaga fondid - investeerivad vähemalt poole varadest võlakirjadesse ning kuni poole aktsiatesse - on samal ajal kahanenud vaid 31 protsenti. Lisaks märkis ta, et konservatiivsed ehk võlakirjadesse investeerivad fondid on olnud viimase 12 kuu jooksul enamasti positiivse tootlusega.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4236/uud_uudidx_423606.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus