iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tehinguinfo esitamise keskkonna testid on kulgenud edukalt

Tehinguinfo esitamise keskkonna testid on kulgenud edukalt

Rubriik: MTA

Alates novembrist uueneva käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa (KMD INF) esitamise keskkonda on oktoobri jooksul testinud üle 150 ettevõtte nii majandustarkvara arendajate kui ka tavaliste ettevõtjate seast. Tagasiside põhjal võib eeldada, et käibemaksukohustuslased on detsembris esmakordselt esitatava uue käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa rakendamiseks valmis.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul on testimine sujunud plaanipäraselt, tehnilisi muresid valdavalt esinenud ei ole. „Mitmed majandustarkvara ettevõtted, kellel on kokku tuhandeid kliente, on meile juba teada andnud, et nende raamatupidamistarkvara sobivus MTA süsteemiga on testitud ning kasutuselevõtmiseks valmis. Kui mõni väikeettevõtja on jätnud muudatused raamatupidamises viimasele hetkele, siis veel on aega korraldada oma käibemaksuarvestus ümber, et detsembriks valmis olla,“ märkis Veermäe.„Kõige enam oleme pidanud juhtima ettevõtjate tähelepanu kehtivatele käibemaksearvestuse põhimõtetele, nagu käibe tekkimise aeg ning sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused,“ selgitas Veermäe.

„Soovitame enne uuel kujul deklaratsiooni esitamist vaadata maksu- ja tolliameti kodulehelt üle juhendid, uurida lisaks foorumist või osaleda käibemaksuseaduse muudatusi puudutavatel koolitustel.“Siiani sai käibemaksudeklaratsiooni esitada ainult e-maksuameti/e-tolli kaudu ekraanivormi käsitsi täites, siis alates KMD INFi rakendamisest saab deklaratsiooni esitada ka tabelitöötlusprogrammi dokumente keskkonda laadides või saates andmeid otse majandustarkvarast e-maksuametisse.Kuigi uuel vormil tuleb käibemaksudeklaratsioon novembri kohta esitada esmakordselt hiljemalt 22. detsembriks ning rakendust on võimalik proovida ka testimiskeskkonnas, siis novembri esimesest nädalast on rakendus kõigile e-maksuametis avatud. Testimine jätkub ka nendel ettevõtjatel, kes said uuele süsteemile üleminekuks lisaaega. Kokku esitasid ettevõtjad ajapikenduseks 480 taotlust, millest on rahuldatud täielikult või osaliselt 464.Käibemaksukohustuslased peavad hakkama alates 1.

novembrist tekkiva käibe arvestust pidama viisil, mis võimaldaks käibedeklaratsiooni lisal deklareerida ühe tehingupartneriga tehtud tehingu või tehingute arveid, mille käibemaksuta kogusumma on kalendrikuus vähemalt 1000 eurot.Käibedeklaratsiooni lisa esitamise eesmärk on käibemaksupettuste vähendamine ja konkurentsikeskkonna võrdsemaks muutmine. Kogutavate andmete abil on võimalik oluliselt kiiremini ja täpsemalt teha kindlaks isikud, kellele maksuhaldur peaks pöörama kõrgendatud tähelepanu ning seeläbi vähem koormata ülejäänud ettevõtjaid.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=36020&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus