Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Tallinnas korrigeeriti tasulise parkimise hindu

Tallinnas korrigeeriti tasulise parkimise hindu

Rubriik: Muud

Tallinna Linnavalitsuse määrusega korrigeeriti alates 1. jaanuarist 2014 maksumäärasid sõidukite parkimisel Kesklinna, Südalinna, Vanalinna ja Pirita tsoonis. Südalinnas maksab tund parkimist ööpäevaringselt 3 eurot, vanalinnas 4, 8 eurot. Kesklinnas maksab tund parkimist E-R kell 07.00-19.00 ja laupäeval kell 08.00-15.00 1, 2 eurot.

Pühapäeval on parkimine Kesklinna tsoonis tasuta. Pirital maksab parkimine (ajavahemikul 15. mai kuni 15. september) 0, 6 eurot tund.

Alates 2014. aastast muutusid ka elanikele antava maksusoodustuse määrad. Uue määruse kohaselt tasub tasulise parkimise piirkonna elanik sõiduki parkimise eest avalikul tasulisel parkimisalal 120 eurot aastas, mis teeb 10 eurot kuus. (Elanikul, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on olnud vähemalt kaks kuud taotluse esitamisele vahetult eelnenud perioodil avaliku tasulise parkimisala piires, kelle elukoht taotluse esitamise ajal asub rahvastikuregistri andmetel avaliku tasulise parkimisala piires ja kelle nimi on kantud sõiduki registreerimistunnistusele omaniku, vastutava kasutaja või kasutajana, on õigus saada elaniku maksusoodustust B-kategooria sõiduauto või neljarattalise AM-kategooria mootorsõiduki parkimiseks tema elukohale vastavas parkimistsoonis.) „Parkimistasu tõstmine on ainus vahend parkimiskoormuse reguleerimiseks,“ ütles abilinnapea Taavi Aas „Maksumäärade mõningane tõus Tallinna Vanalinnas, Südalinnas ja Kesklinnas aitab vähendada parkimiskohtade nõudlust, mis teisalt suurendab võimalust leida parkimiskohta ja maksumäärade ümardamise tulemusena muutusid parkimistasu hinnad paremini mõistetavaks.“ Aasa sõnul on Tallinnale oluline ka see, et uue määruse kohaselt on tänavatel parkimine kohati kallim kui parkimismaja teenuse kasutamine.

Uued hinnad peaksid tänavate parkimiskoormust tuduvalt vähendama - mis omakorda ongi tasulise parkimistsooni hindade tõstmise eesmärk. Kuni 2013. aasta 31. detsembrini kehtinud parkimistasu hinnad kehtestati 2004.

aastal ja elanike maksusoodustuse määrad 2007. aastal. NB! Uue määruse kohaselt muutus ka Balti jaama juures asuv Südalinna tsooni parklaks, kus parkimine maksab ööpäevaringselt kolm eurot tunnis.Pressiteade: http://www.tallinn.ee/est/Tallinnas-korrigeeriti-tasulise-parkimise-hindu?&filter_otsing_uudis_rubriik_id=35