Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Tallinna müügimaks võib ohustada liitumist eurotsooniga

Tallinna müügimaks võib ohustada liitumist eurotsooniga

Rubriik: Muud

Eesti Tööandjate Keskliit kutsub Tallinna volikogu üles tühistama 8. aprillil vastu võetud müügimaksu määrust, kuna see toob kaasa ulatusliku hinnatõusu terves riigis ja võib sellega ohustada Eesti europüüdlusi.

Tööandjate keskliidu hinnangul on selgelt täheldatav, et hinnalangus majanduses laiemalt on peatunud ja ettevõtjad on kahjumite vähendamiseks sunnitud hindu tõstma. Tallinna müügimaks administratiivse meetmena avaldab täiendavat negatiivset mõju tarbijahindadele ja võib muu hulgas ohustada Eesti liitumist eurotsooniga. „Viimastel kuudel on maailmas mure inflatsiooni pärast kasvanud – pikaajalised riigivõlakirjade intressid on tõusnud ja toorainete hinnad samuti.

Eestis näitas märtsi statistika inflatsiooni kiirenemist 1,7%-ni, mis ületab eurotsooni keskmist 0,2%,” märkis tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis. „Müügimaksu kehtestamine juuni algusest võimendaks inflatsiooni veelgi lisaks väga halva ajastusega – eriti seetõttu, et Euroopa võib kahtluse alla seada meie Maastrichti inflatsioonikriteeriumi täitmise pikaajaliselt. Selline käitumine oleks väga Kreeka moodi ja vaadates Kreeka tänaseid suuri probleeme, võiksime endalt küsida, kas see on teekond, mida tasuks ette võtta,” lisas Kriis. Juhul kui Tallinna volikogu ei soostu oma müügimaksu määrust tühistama, teeb tööandjate keskliit ettepaneku muuta kohalike maksude seadust, et välistada kohalike omavalitsuste poolt selliste koormiste kehtestamise, mis kahjustavad riigi rahanduspoliitikat ja üldist majanduskeskkonda.

Tööandjate keskliit esindab 1500 ettevõtte huve, kes annavad tööd u 150 000 erasektori töövõtjale. Lisainfo: Tarmo Kriis Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja tel 699 9301