iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinn teeniks 8 miljardit aastas

Tallinn teeniks 8 miljardit aastas

Rubriik: Äripäev

Virge Lahe kirjutab Äripäevas, et Tallinn suudaks finantslinnana teenida riigi kassasse igal aastal vähemalt kaheksa miljardit krooni maksutulu, usub varahaldusfirma Avaron partner Kristel Kivinurm-Priisalm.

Tema sõnul saadakse miljardid otsese maksutuluna tööhõivest finants- ja äriteenuste sektoris, kuna osa inimesi tuleb ümber koolitada ja sellesse sektorisse tuua. "Selle asemel, et nad praegu teeniksid 10 000 krooni palka, hakkavad nad tulevikus teenima 20 000 krooni. See vahe moodustabki tegelikult kaheksa miljardit," selgitas Kivinurm-Priisalm. Tema ütlusel pole valitsus aru saanud, mida finantsteenuste keskuse Eestisse loomine endaga kaasa tooks.

Rasked ajad annavad Kivinurm-Priisalmi ütlusel tõuke mõelda välja kolm-neli sektorit, millele riigil tuleb keskenduda, et tööhõivet suurendada. "Finantsteenuste sektor on üks, kus Eestis on olemas konkurentsivõime," rõhutas ta. Kivinurm-Priisalmi sõnul on vaja muuta Eesti tööjõukulud konkurentsivõimeliseks. Üks võimalus selleks on seada sotsiaalmaksule ülempiir.

"Praegu ei ole neil mingit põhjust tuua töökohad Soomest Eestisse, sest maksukulu on suhteliselt sarnane," nentis ta. Lisaks tuleb seada väärtpaberiturule nullprotsendiline tulumaks ning muuta seadusi, mis võimaldaks Eestis luua peakortereid, rääkis Kivinurm-Priisalm. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4232/uud_uudidx_423207.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus