iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Täitmata valimislubadused söövad pere eelarvesse augu

Täitmata valimislubadused söövad pere eelarvesse augu

Rubriik: Postimees

Madis Filippov kirjutab tänases Postimehes, et mõned kroonid siit, mõned kroonid sealt. Paar protsenti tõuseb käibemaks, kaovad abiks olnud toetused. Eraldi võttes pole järgmise aasta kaotused suured, ent pere eelarvet koostades sunnib reaalsus loobuma nii mõnestki kontserdist ja raamatust.Kriisiaeg võtab rahvalt toetusi ja lisab maksukrooneJaanuari esimesel päeval jõustub kümneid seadusi, mis jätavad inimesed ilma mitmest hüvest või riiklikust toetusest, kuid tõstavad samas hoogsalt lõive ja maksukoormust. Erinevalt varasematest aastatest ei juhata 2009.

aasta algust sisse ükski positiivne seaduseparandus. Rahva rahakotile valusalt mõjuvate muudatuste peasüü peitub nii üleliia uljastes valimislubadustes kui ka majandussurutises, mis mõlemad on jätnud riigi sügavasse rahahätta. Kai Kalamees teeb väikse ülevaate sellest, mis juhtuma hakkab.

Valitsusliit seiskas laialt reklaamitud maksureformi, mistõttu ei alane üksikisiku tulumaks 2009. aastal 21 protsendilt 20 protsendile, nagu nägi ette nüüdseks ringi tehtud tulumaksuseadus.

Praegusele tasemele jääb ka üksikisiku maksuvaba miinimum, mis pidi 2250 kroonilt jõudma 2500 kroonile. Maksukülmutamise tagajärjel jääb näiteks 10 000-kroonist palka teeniv inimene ilma 93 kroonist kuus (arvestatud on ka seda, et juulist tõuseb töötuskindlustuse hüvitise makse töötajale 0,6 protsendilt ühele). Maksureformi tulevik on selgusetu. Kui Reformierakond soostus maksulangetamise peatama aastaks, kinnitades truudust oma pühale eesmärgile viia tulumaks 18 protsendini, siis sotsid peavad pikemaajalist külmutamist vältimatuks.

«Sotsiaaldemokraatide meelest on selge, et maksureform sellisel kujul, nagu seda Eestis on tehtud mitme aasta jooksul, ei ole teinud õnnelikumaks ei meie inimesi ega majandust. Seega tuleks üheselt ära otsustada, et maksureformi kuni euro tulekuni ei tehta,» lausus Eiki Nestor enne 2009. aasta eelarve kinnitamist.Loe täpsemalt: http://www.tarbija24.ee/?id=62702

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus