iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

TAGATUBA – Riigi rahandus karjub ebapopulaarsete otsuste järele, kuid neid ei julgeta teha

TAGATUBA – Riigi rahandus karjub ebapopulaarsete otsuste järele, kuid neid ei julgeta teha

Rubriik: Delfi

Eelarveid on 2016. aastast tehtud nii, nagu homset polekski. Tagajärjed on käes ja nüüd kraabiti üksteisel silmi peast, et saada kokku 175 miljonit eurot negatiivse lisaeelarve jaoks.

„Valitseb üldine ideede puudus, suuri otsuseid ei julgeta teha, sest need oleksid äärmiselt ebapopulaarsed, kuid nendeta sellest mülkast väljapääsu pole. Negatiivne lisaeelarve kuigivõrd ei päästa.“ Nii ütlevad rahandusega tegelevad ametnikud, kui viia jutt eelarvele.

Neil on õigus, sest suured otsused oleksidki karmid. Mängime mõttemängu. Kas vanemapalgale kehtestada lagi ja tuua see seniselt poolteiselt aastalt aastale? Kas tervishoius peaks olema omaosalus? Kas mõni maakonnahaigla ja teater tuleks ehk sulgeda ja leppida vähesemaga? Kas kõrgharidus muuta tasuliseks? Ametnike puhkusepäevad tuua seniselt 35-lt 28-le, millega väheneks tasustatud puhkusepäevade arv ja saavutataks päris korralik kokkuhoid? Kas peab olema nii palju päästekomandosid? Või suurendada aktsiise? Näiteks elektriaktsiisi, mida me praegu oma elektriarvel isegi ei märka. Või minna pensionide ja toetuste kallale? Mõelgem ise, mida igaüks eraldi neist tähendaks.

Loe lähemalt:
https://www.delfi.ee/artikkel/120296709/tagatuba-riigi-rahandus-karjub-ebapopulaarsete-otsuste-jarele-kuid-neid-ei-julgeta-teha

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus