iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Taavi Veskimägi: investeerimiskontode süsteem 2010. a majanduse elavdamise alustala

Taavi Veskimägi: investeerimiskontode süsteem 2010. a majanduse elavdamise alustala

Rubriik: Äripäev

IRL fraktsiooni liige Taavi Veskimägi selgitab Äripäevas, et tõeliselt lihtsa ja liberaalse investeerimiskontode süsteemi rakendamine 2010. aastal olla üks Eesti majanduse elavdamise alustalasid, mida aga praegune tulumaksuseaduse eelnõu pakkuda ei suuda.

„Tõeliselt lihtsa ja liberaalse investeerimiskontode süsteemi rakendamine 2010. aastast võiks olla üks Eesti majanduse elavdamispaketi alussambaid,“ uskus endine rahandusminister Veskimägi.

Praeguse eelnõu kohaselt peaks seadus hakkama kehtima 2011. aastast. „Investeerimiskontode tööle rakendumiseks peaks antud eelnõu olema eelkõige võimaluste, mitte kitsenduste eelnõu, muidu ei ole eelnõus seda positiivset edasi viivat alget. Hetkel on aga jätkuvalt vastupidi.

Liiga palju piiranguid ja kitsendusi, et asi tegelikult tööle läheks,“ nentis Veskimägi. 2011. aasta on tema sõnul kindlasti ka liiga hilja. „Vajame majandusse värsket kapitali, mis tooks uut arengut.

Investeerimiskontode kaudu võiks veidi saada leevendust tohutule kapitali näljale. Seda eelnõu rakendades tuleb mõelda esmajoones majandusele, mitte kitsalt riigi rahandusele ja eelarvele. Ilma majandustegevuseta pole riigieelarve tulusid,“ rääkis Veskimägi. Lisaks näeb ta jätkuvalt seda eelnõud riigieelarve tulusid tulevikus suurendava, mitte vähendava eelnõuna.

Pikemalt sellest loost: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=b93c38de-602a-4a99-9ecd-67863b55ec45

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus