iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Swedbanki liisingufirma kaotas maksuvaidluse

Swedbanki liisingufirma kaotas maksuvaidluse

Rubriik: Äripäev

Äripäev Online kirjutab, et Tallinna Halduskohus andis maksuametile võidu vaidluses, kus Swedbank Liising nõudis mullu kevadel tehtud otsuse tühistamist.

Kumbki osapool ei soostunud otsust kommenteerima, sest lakki saanud liisingufirma kaebas kohtuotsuse edasi, kirjutab Eesti Ekspress. Vaidluse põhjustas maksuameti arvamus, et varem Hansa Liisingu nime kandnud ettevõte küsis riigilt 2006. aastal tagasi üheksa miljonit krooni rohkem käibemaksu, kui lubatud. Ekspressi teada käis jõukatsumine laias laastus selle üle, kas avarii läbi teinud autode remontimine on seotud liisingufirma põhitegevusega või mitte.

Maksuameti arvates ei ole remontimine seotud liisingtegevusega, mille tõttu ei võinud Hansa Liising remondiarvetega seotud käibemaksu tagasi küsida. Kui liisingufirma kaotab ka ülejäänud kohtuastmetes, võib see talle kaasa tuua märksa suurema kaotuse, sest praegu on kõne all vaid kolme aasta tagused tulud. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=60772027-e0e0-411a-99e8-51becac5db6e

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus