iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsiaalmaksust ei piisa pensionideks

Sotsiaalmaksust ei piisa pensionideks

Rubriik: Postimees

Argo Ideon kirjutab Postimehes, et pole keeruline leida tõendust hirmule, et kõikjal kulusid kärpival riigil lõpeb varsti ka pensioniraha. Tegelikult polegi sotsiaalmaksust esimesse pensionisambasse kogutav raha juba 2004. aastast väljamakstava pensioni kulusid katnud.

Aastatel 2004–2008 on riik pensionidele aina enam teistest allikatest juurde maksnud, siiani kokku 1,67 miljardit krooni. Sama juhtub ka sel aastal ning juurde tuleb maksta veel rohkem.

Tänavuseks pensionikuluks arvestab rahandusministeerium üle 19 miljardi krooni, kuid sotsiaalmaksu tuleb selle katteks üksnes napilt 16 miljardit – puudu jääb üle kolme miljardi krooni. Tõenäoliselt tuleb auk täita varem kogutud rahaga (arvestus põhineb 2009. aasta eelarvel ja esimesel lisaeelarvel, kusjuures on arvesse võetud ka pensionitõus 1. aprillil).

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=117459 Loe ka PM juhtkirja: „Võrrand tundmatuga“: http://www.postimees.ee/?id=117429

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus