iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sõiduauto erisoodustust tasub maksta alates 1000 km-st kuus

Sõiduauto erisoodustust tasub maksta alates 1000 km-st kuus

Rubriik: Äripäev

Indrek Kald kirjutab Äripäev Online`is, et tänavu 4000 kroonini tõusnud sõiduauto erisoodustuse pealt on mõtet makse tasuda juhul, kui erasõitude maht on kuus üle 1000 km ning töötajalt kuluhüvitust ei nõuta.

Sõiduautole kohandatava erisoodustuse hinna ülempiir tõusis sellest aastast 4000 kroonini kuus. Tööandja, kes annab töötajale kasutada erasõitudeks ettevõttele kuuluva sõiduvahendi, peab arvestama senisest kaks korda suurema väljaminekuga riigi kasuks. See kehtib ka äriühingu juhtorgani liikmete suhtes, kirjutas raamatus "Maksuviidad 2009" Baker Tilly Baltics OÜ maksukonsultant Regina Valge. Kui äriühingus on juurutatud sõidupäevikute pidamise tava, makstakse erisoodustust ikkagi reaalselt auto töövälises kasutuses mahasõidetud kilomeetrite eest.

Äriühingus kulude kontrolli all hoidmise eest vastutaval isikul tasub seejuures vaadata, kui suureks kujuneb igakuine keskmine kilometraaž, selgitas ta. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=6aa652fd-c6ac-478f-9a94-226e2d2e5d00

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus