iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sester: maamaksuvabastuse eelnõu on peale muudatusi oluliselt selgem

Sester: maamaksuvabastuse eelnõu on peale muudatusi oluliselt selgem

Rubriik: Muud

Riigikogu rahanduskomisjon arutas oma tänasel istungil Eesti Reformierakonna fraktsiooni ja Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud koduomanike maamaksust vabastamise seaduse eelnõu (51 SE) ja esitas sellele muudatusettepaneku, millega eelnõu põhjalikult täiendatakse ja muudetakse ka eelnõu pealkirja. Komisjon toetas sisuliselt ka ühte Keskerakonna fraktsiooni ettepanekut.

Eelnõu on Riigikogu täiskogu päevakorras neljapäeval, 9. juunil. Rahanduskomisjoni ettepanek on eelnõu teine lugemine lõpetada ja viia see kolmandale lugemisele ning lõpphääletusele 15.

juunil. „Eelnõu arutati läbi kõikide huvigruppide ja ka asjasse puutuvate ministeeriumite esindajatega, ning koostöös rahandusministeeriumiga valmistati ette eelnõu põhjalikult muudetud tekst. Tänu sellele on eelnõu üheselt mõistetav ja tagatud on selle õigusselgus, nii et maamaksu vabastuse saaksid tõesti vaid need, kes selleks on õigustatud,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester. Eelnõu uue redaktsiooni kohaselt on maamaksu tasumisest vabastatud maa omanik või maakasutaja tema kasutuses oleva elamumaa või maatulundusmaa õuemaa kõlviku osas linnas, vallasiseses linnas, alevis, alevikus ning üldplaneeringuga kohaliku omavalitsuse või maakonnaplaneeringuga maavanema poolt tiheasustusega alaks määratud alal kuni 0,15 ha ning mujal kuni 2,0 ha ulatuses, kui sellel maal asuvas hoones on isiku elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele.

Samuti on maamaksu tasumisest vabastatud ka hooneühistu liikmed, kes selles hoones rahvastikuregistri andmetel elavad. Hooneühistu poolt kasutava maa vabastatakse samas määras, tiheasustusega alal vastavalt 0,15 ha ning mujal 2,0 ha ulatuses, jaotatuna proportsionaalselt hooneühistu liikmete vahel. Ka nähakse eelnõuga ette, et kohalik omavalitsus võib täiendavalt maamaksu tasumisest vabastada pensionäri kuni 0,15 ha ulatuses ning represseeritu ja represseerituga võrdsustatud isiku elamu- või õuemaa. Eelnõu (51 SE) uus pealkiri on rahanduskomisjoni esitatud muudatuse kohaselt „Koduomanike maamaksust vabastav maamaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu“.

See on kavas seadusena jõustada 1. jaanuaril 2013.Riigikogu pressitalitus: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=89199

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus