iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Septembris on kohalikele omavalitsustele eraldatavad tulumaksusummad oluliselt vähenenud

Septembris on kohalikele omavalitsustele eraldatavad tulumaksusummad oluliselt vähenenud

Rubriik: MTA

Võrreldes augustikuu eraldamistega kandis maksuhaldur kohalikele omavalitsustele tulumaksu septembris vähem ligikaudu 71 miljonit krooni. 227st kohalikust omavalitsusest sai septembri kolmanda makse vaid 80 omavalitsust, kuna ülejäänud 147 said kahe esimese avansilise maksega kogu saadaoleva summa.

Eraldamise summad on vähenenud seetõttu, et üldine majanduslik olukord on raske, mistõttu on vähenenud isikutele tehtavad väljamaksed. Näiteks augustikuu eraldamise hetkel oli juulikuus tehtud väljamaksete summa 7,2 miljardit, kuid septembrikuu eraldamise hetkel oli augusti väljamaksete summa 5,9 miljardit krooni. Seega on näha vähenemist 18% võrra.Vastavalt füüsilise isiku tulumaksu kohaliku omavalitsuse üksustele eraldamise korrale (rahandusministri 19.

detsembri 2008. a määrus nr 54), kantakse avansiliste eraldistena kohaliku omavalitsuse üksusele üle iga kuu 11. kuupäevaks 60% ning 18. kuupäevaks 25% kuu keskmisest tulumaksu eraldisest.

Kuu eelviimaseks tööpäevaks arvutatakse välja ning kantakse üle sellel kuul kohaliku omavalitsuse üksusele eraldatav maksusumma, vähendades seda varem üle kantud avansiliste eraldiste võrra.Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/septembris-on-kohalikele-omavalitsustele-eraldatavad-tulumaksusummad-oluliselt-vahenenud&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus