iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Sellest aastast kaob õige mitu maksusoodustust!

Sellest aastast kaob õige mitu maksusoodustust!

Rubriik: Delfi

Kaarel Tigas kirjutab Õhtulehes, et õppelaenu intressidele, ametiühingu liikmemaksule ja erakonnale annetatud summadele tulumaksusoodustus enam ei kehti. Küll võib maksuraha tagasi küsida kirikule annetatud summadelt.

2009. aastal deklareerisid füüsilised isikud õppelaenu intresse 148,1 miljonit krooni (9,5 miljonit eurot), ametiühingu liikmemaksusid 56,5 miljonit krooni (3,6 miljonit eurot) ja annetusi erakondadele 12,7 miljonit krooni (811 600 eurot).Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhi Maris Mälzeri sõnul pole nendeni jõudnud kaebusi, et õppelaenuintresside maksusoodustuse tõttu oleks näiteks kirikule annetatud rahalt tulumaks tagasi saamata jäänud. Juba 2009.

aasta andis tudengitele mitu valusat hoopi. Vähendati õppetoetusi ja kõrghariduse rahastamist, lõpetati õppelaenude hüvitamine.«Kuna õppelaenusüsteem näeb ette, et laenuintresse tuleb maksma hakata juba õpingute ajal, siis oli maksusoodustus paljudele üks abivahend toimetulekul,» selgitab Mälzer tänavuse muudatuse kahju.«Üks on kindel: lubadust parandada kõrgharidusele ligipääsu ja korrastada üliõpilaste toetussüsteemi pole täita suudetud. Pigem on tehtud otsuseid, mis olukorda veelgi halvendavad,» leiab Mälzer.Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=410152

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus