iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Segadused maksuintressidega ei pruugi olla lõppenud

Segadused maksuintressidega ei pruugi olla lõppenud

Rubriik: Äripäev

Jaak Siim kirjutab Äripäev Online´i Õigusblogis, et eelmise aasta detsembri keskel tekkis 15. detsembril 2008. a Postimehes avaldatud Lauri Linnasmäe artikli „Maksuamet esitab teadlikult alusetuid nõudeid“ tulemusena väiksemat sorti skandaal, kuna selles kirjutatu kohaselt esitas Maksu- ja Tolliamet teadlikult maksumaksjatele tähtpäevaks tasumata maksusummadelt arvestatud intressi sissenõudmiseks intressinõudeid pärast maksukorralduse seaduses (MKS) sätestatud aegumistähtaja möödumist. Maksuhaldur lükkas oma pressiteates artiklis kõlanud süüdistused küll ümber, kuid möönis samas, et ameti avaliku võlapäringu kasutamisel võib esineda olukordi, mil maksumaksjate puhul on kuvatud aegunud intressivõla olemasolu.

Probleem lubati lahendada uue tulude arvestussüsteemi kasutusele võtmisega alates käesolevast aastast.

2009. aasta jaanuaris võttiski Maksu- ja Tolliamet kasutusele uue maksukohustuste ja muude kohustuste arvestussüsteemi, mis pakub maksumaksjale maksukohustuste ja nende kõrvalkohustuste, sh intressikohustuse täitmise kohta varasemast detailsemat infot ning peaks muutma maksuarvestuse senisest arusaadavamaks. Seoses uuele süsteemile üleminekuga muudeti alates 01. jaanuarist 2009.

a maksukorralduse seaduse ja sellega seotud teiste seaduste muutmise seadusega MKS-s rahaliste kohustuste tasumist ja tasaarvestamist reguleerivaid sätteid. Kui nendest muudatustest on meedias korduvalt juttu olnud, siis seni on laiema tähelepanuta jäänud asjaolu, et lisaks muudeti sama seadusega veel MKS-s intressi määramise aegumist ja intressi laekumist puudutavaid norme. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?BlogID=29531dab-9f82-4078-8911-88ba165baa1f

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus