iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

See pole hüvitiste tõstmise aeg

See pole hüvitiste tõstmise aeg

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et kui aasta tagasi jõudsid ametiühingud ja tööandjad uues töölepinguseaduses kokkuleppele, siis oli selle kokkuleppe üheks osaks ka tõusvad töötushüvitised. Tänavu 1. juulist jõustuvad heldemad hüvitised seavad niigi raskes seisus töötukassa veel suurema surve alla.

Äripäev soovitab töötukassast makstavate hüvitiste suurendamisest loobuda. Kahju küll, ajad on sellised.

Hüvitiste suurendamisest tuleb loobuda sel lihtsal põhjusel, et maksumaksja lihtsalt ei peaks praegustes majandustingimustes sellisele pingele vastu. Kui töötukassa otsustaks rakendada maksimummäära (3 protsenti) ja uued hüvitised hakkaksid juulist kehtima, siis saaks viimane kroon töötukassast praeguse tööturu prognoosi juures otsa järgmise aasta maiks-juuniks. Et töötukassa kuivale ei jääks, selleks tuleks 1. juulist rakenduvate uute hüvitiste maksmiseks töötuskindlustusmakse määra kergitada 4,2 kuni 5,1 protsendini, vastavalt töötuse tõusule (esimene arv lähtub rahandusministeeriumi kevadisest põhiprognoosist ja teine riskiprognoosist).

Sellise otsusega maksustataks niigi pidevalt solidaarsusmakse tasunud töötavaid inimesi ja nende tööandjaid räigelt selleks, et leevendada töötute olukorda, mis pole jälle õige. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4289/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus