iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

“See on skandaalne!” Riigiasutusi skeemitama ajav erisoodustusmaks ajab erakonnad kahte leeri

“See on skandaalne!” Riigiasutusi skeemitama ajav erisoodustusmaks ajab erakonnad kahte leeri

Rubriik: Äripäev

Kuidas tõmmata piir erisoodustusmaksuga skeemitamistele, selles erakodadel ühtset arusaama ei ole: kui Parempoolsed ütlevad, et erisoodustusmaksu aeg on ümber ja see tuleks sootuks kaotada, siis Reformierakond leiab, et muutuma peab skeemitajate käitumine, mitte süsteem. Oma nägemus on ka sotsidel ja Eesti 200-l.

Äripäev kirjutas avaliku sektori silmakirjalikust saladusest, kuidas riigiasutused skeemitavad arvetega ja küsivad oma töötajaid sööma viies restoranidelt arveid millegi muu kui toidu peale, et vältida erisoodustusmaksu tasumist. Seda kinnitavad restorani- ja hotellipidajad, kes kurdavad, et skeemitamine on nii levinud, et on osale asutustele lausa normaalsuseks kujunenud, kuigi see on ebaseaduslik. Selline käitumine paneb ettevõtted sunnitud olukorda: kui skeemitamisega kaasa ei lähe, on oht klientidest ilma jääda.

Loe lähemalt:
https://www.aripaev.ee/uudised/2023/02/21/erisoodustus

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus