iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Salaviinabande tegutses kõrgel tasemel – allilm, politsei ja rahvusvaheline haare

Salaviinabande tegutses kõrgel tasemel – allilm, politsei ja rahvusvaheline haare

Rubriik: Eesti Ekspress

Janar Filippov ja Raul Ranne kirjutavad Eesti Ekspressis, et suure salaviinaäri kahtlusega vahi alla võetud Igor Zavizion on kogenud kontrabandist. Ekspress paljastas juba aastal 2000, et see mees oskab maskeerida salapiiritust kas või aknapesuvedelikuks.

Neli aastat tagasi jõudis rahvusvahelisse uudislevisse kurioosne uudis Eesti-Vene piirilt. Narva veehoidla alt tuli päevavalgele rohkem kui kilomeetri pikkune voolik, mida kasutati salapiirituse pumpamiseks Venemaalt Eestisse. Vooliku üks ots asus Narvast paari kilomeetri kaugusel ühe suvila garaažis.

Tegemist oli väikese vabrikuga, mis töötas nagu kellavärk. Piiritust võeti vastu kaks korda päevas, lasti voolikust paakidesse ja veeti üle Eesti laiali. Maksu- ja Tolliamet (MTA) tegi toona kindlaks, et osa salapiiritusest jõudis otsaga Tallinna Kalamajja Suur-Patarei tänavale. Seal asus Offexi nimeline väike viinavabrik, mis töötas Igor Zavizioni juhtimisel.

Ometi jäi tegevusluba firmale siis alles. See lugu on praeguse seisuga kohtus. Tänavu märtsi lõpul võttis MTA politsei eriüksuse K-komando abiga Zavizioni (39) koos kahe kaaslasega kinni. Ühe mehe vahistamiseks tuli kutsuda kohale tuletõrjeauto, kuna too keeldus võimudele ust avamast.

Alles siis, kui pritsimehed valmistusid redeliga aknast sisse ronima, avas mees ukse ja andis alla. Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/2009/04/16/eesti-uudised/41276

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus