iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Salaturg jätab legaalsed suitsumüüjad kuivale

Salaturg jätab legaalsed suitsumüüjad kuivale

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et sigaretimüüjad tunnevad omal nahal salaturu pealetungi, nende müük on pärast viimast aktsiisitõusu kahanenud 20 protsenti kuus, nii suur suitsetamisest loobujate protsent pole usutav.

Narva tubaka- ja alkoholikaupmehe Aleksei Malkovi sõnul teenivad töötuks jäänud piiriäärsed elanikud sigarettide veost ja edasimüügist rohkem raha kui uuelt ametlikult töökohalt loota oleks. "Enamasti ostetakse edasimüügiks. Päeva jooksul ületab piiri 11 000 inimest, see tähendab 11 000 plokki sigarette ja 11 000 liitrit kanget alkoholi. Lisaks salasigaretid ja -alkohol, mida tuuakse üle lubatud normi.

Kõige odavamaid hindu arvestades kaotab riik aktsiisimaksudena 2 miljonit krooni päevas," rääkis Malkov olukorrast piirilinnas. Kaupmees ütles, et tema poes ostetakse sigarette aastatagusega võrreldes poole vähem. Kolme aasta taguse ajaga võrreldes on aga müük vähenenud 90%. Müügi drastilise kukkumise põhjuseks on fakt, et pärast mulluseid tubakaaktsiisi tõuse erinevad sigarettide hinnad siin- ja sealpool piiri kuni kümme korda.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4302/uud_uudidx_430203.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus