iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Säh sulle hüvitist!

Säh sulle hüvitist!

Rubriik: Õhtuleht

Allar Viivik kirjutab Õhtulehes, et Ansipi mõte lükata töötuhüvitiste maksmine hämarasse tulevikku ajas ametiühingud marru! Ametiühingud nõuavad juulist kehtima hakkava töölepinguseaduse edasilükkamist. Peaminister Andrus Ansip omakorda leiab, et seaduses kavandatud töötus-hüvitiste maksmine tuleks kusagile tulevikku lükata. Ametiühingud arvavad seepeale, et valitsus peaks hoopis tagasi astuma.

Sõnalahing algas eile hommikul, kui ametiühingud nõudsid, et 1.

juulil jõustuv töölepinguseadus tuleb kogu täiega edasi lükata, kuni majandusolukord paraneb. Ettepanekut põhjendati kinnitusega, et majanduskriisi ajal suureneb töötute hulk kardetust kiireminigi. Töötukassal ei jätku neile hüvitiste maksmiseks raha. «Uue seaduse kohaselt peaks töötukassa tööandja asemel maksma hüvitist nendele inimestele, kelle koondamisel tuleb maksta ühe kuu palka ületav summa,» tuletas valitsejatele seadust meelde ametiühingujuht Harri Taliga, uskudes, et kassal pole seda raha varsti kusagilt võtta.

Praegu saab koondatav inimene sõltuvalt staažist 2–4 kuupalka. 1. juulist aga jääb tööandja maksta vaid ühe kuu palk ja töötukassa maksab lisaks 1–2 kuupalka. «Töötul on täna õigus kindlustushüvitisele, mille suurus esimesel sajal päeval on pool palgast.

Hiljem aga 40 protsenti,» lisas Taliga. Uue seadusega peaks hüvitised tõusma algul 70 protsendini palgast ja 101. päevast alates pooleni palgast. Ametiühingute avalduse peale vastas kohe Tööandjate Keskliit, ähvardades, et kui töölepinguseadus edasi lükatakse, on tulevik must.

Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=321966

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus