iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riik tahab topsiviina maksustada

Riik tahab topsiviina maksustada

Rubriik: Postimees

Hanneli Rudi kirjutab Postimehes, et kuna alkoholiaktsiisi laekumine on vähenenud, plaanib riik maksumärgistada ka nn jogurtitopsides müüdava viina ning lubada edaspidi riiki tuua viis korda vähem sigarette kui seni. Praegu kehtiv aktsiisiseadus näeb ette üle 22-mahuprotsendise kangusega alkoholi maksumärgistamise, kui see on villitud vähemalt 200 ml pakendisse, selgub rahandusministeeriumi koostatud eelnõu seletuskirjast.

Eelnõuga vähendatakse maksumärgistamisele kuuluva kange alkoholi müügipakendi maht 50 milliliitrini. Muudatuse eesmärk on tõrjuda poodidest «topsidesse» pakendatud maksustamata kange alkohol. Peamiselt on tegu viinaga, mille etanoolisisaldus on 40–80 protsenti.

Kui riigikogu seaduse vastu võtab, siis ei või alates 1. augustist maksumärkideta 50–200 ml pakendisse villitud kanget alkoholi enam müüa. Eelnõu koostajad loodavad, et ühekuine üleminekuperiood korrastab alkoholikaubanduse võimalikult kiirelt ja tõrjub välja väikestesse pakenditesse villitud viina, mis soodustavad maksupettust. Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=118949 Tutvu ATKEAS muutmise eelnõu ja seletuskirjaga e-õiguse andmebaasis siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus