iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riik tahab keerata pea peale ka III samba

Riik tahab keerata pea peale ka III samba

Rubriik: Äripäev

Äripäev Online kirjutab, et riigi poolt on tulnud idee, et III samba klient ei peaks saama oma III samba investeeringust osalisi väljamakseid ega ka katkestada lepingut enne 63. eluaastat, ütles Äripäeva nõustanud allikas.

III sambast saab elukindlustuse kaudu sõlmitud pensionilepingust väljuda täna kehtiva seadusandluse põhjal viie aasta pärast, kuid mitte enne 55. eluaastat. Riik on plaani pidamas, kuidas see tähtaeg ühildada kehtiva vanaduspensioni ajaga ehk tänase seisuga 63.

eluaastaga. Täna maksustab riik III samba ühekordseid väljamakseid 10% väljamakstavast summast ning 0% kuu- ja kvartalimaksete korral kuni eluea lõpuni. Riik plaanib muuta maksustamist nii, et ühekordsel väljavõtmisel oleks maksumääraks kehtiv tulumaksumäär (tänase seisuga 21%) ning 10% kuu- ja kvartalimaksete korral kuni eluea lõpuni. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=be8e8e8d-be15-493d-a7b1-ed2215b4e5f7Loe ka EPL Online`ist: "Valitsus arutab ka III pensionisamba muutmisvõimalusi": http://www.epl.ee/artikkel/464691Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus