iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riik roogib ettevõtjailt miljoneid

Riik roogib ettevõtjailt miljoneid

Rubriik: Äripäev

Kadri Paas kirjutab Äripäevas, et käibemaksu äkiline tõstmine tähendab ettevõtjatele miljoneid kroone üle- ja lisatunnitöö kinnimaksmist, sadade tuhandete kroonide eest uute hinnasiltide ning kleebiste tellimist. Pärast seda, kui parlament oli eelmise nädala neljapäeval riigi üht olulisemat maksu kergitanud, jäi ettevõtjatel raamatupidamissüsteemidesse maksumuudatuse sisseviimiseks aega kõigest kuus (!) tööpäeva.

Maksukonsultant Lasse Lehise näpunäited*Kui kauba või teenuse eest laekub ettemaks enne 1. juulit, siis see osa hinnast maksustatakse 18% määras, hiljem pärast kauba kättesaamist makstav osa maksustatakse 20% määras. *Kreeditarve tegemisel tuleb rakendada sama maksumäära, mis on krediteeritaval arvel.

See tähendab, et käibedeklaratsiooni vormile tuleb lisada uus rida 18% määras käibe vähendamise kohta. *Kindlasti tekib probleeme ka FIEdel, kes kasutavad kassapõhist käibemaksuarvestust. Kui juunis 18% käibemaksuga kirjutatud arve laekub juulis, peab FIE maksma samalt summalt juba 20% käibemaksu. Selle jaoks oleks olnud vaja seadusesse täiendavat rakendussätet.

*See, kas ja kuidas saab juba kokku lepitud hinda muuta, sõltub lepingu tingimustest ja poolte kokkuleppest. Võimalik, et isegi kui müüjal on õigus hinda tõsta, loobub ostja siiski tehingust. Kui hind on kokku lepitud lõppsummana, mis sisaldab käibemaksu, võib juhtuda, et käibemaksu tõusu peab katma müüja oma kasumist. *Edaspidi tuleks kõikides lepingutes alati märkida, et maksumäärade muutumise korral on müüjal õigus ühepoolselt vastavalt hinda muuta.

Tarbijakaitse seisukohast jääb sel juhul küsimus, kas tarbijal on õigus leping enne tähtaega üles öelda. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=8b64fd38-9cf2-4553-89dd-6176e5717963&open=secLoe samal teemal ka Äripäeva juhtkirja: Uus riigiteenus: maks kohe kätte!

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus