Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Riigikogu infotunnis avalikustas minister maa hindamise uute aluste väljatöötamise

Riigikogu infotunnis avalikustas minister maa hindamise uute aluste väljatöötamise

Rubriik: Muud

Kolmapäeval Riigikogu infotunnis riigikogulaste küsimustele vastates ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et valitsus on ette valmistamas uusi aluseid maa õiglase väärtuse hindamiseks.

Maa-amet ja keskkonnaministeerium töötavad praegu välja uusi aluseid, kuidas maade hindamist hakatakse tegema, et maade väärtused oleks ajakohased, rääkis minister. Seeder kinnitas vastuseks riigikogulase küsimusele, et valitsus on seda küsimust arutanud, kuid ta ei osanud nimetada tähtaega, millal uued maa hindamise alused valitsusse jõuavad. Seeder selgitas, et kui kunagi maaseadusi välja töötati, siis otsustati maa hindamisi viia läbi korraliselt, mida siiski pole tehtud. Maamaksu arvutatakse praegu 2001.

aastal toimunud maa korralise hindamise alusel. Riigikogu infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele ka peaminister Andrus Ansip ja keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Küsimused puudutasid mingifarmide tegevust, põllumajandusliku maa kasutamist, Eesti inimeste käekäiku ja jäätmete põletamist. Istungi stenogramm: http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1383735424 Riigikogu pressiteenistus: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=177531