iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigieelarvesse laekus aprilli lõpuks vaid 19 mld krooni

Riigieelarvesse laekus aprilli lõpuks vaid 19 mld krooni

Rubriik: Äripäev

Äripäevas kirjutab Anne Oja, et aprilli lõpuks oli maksu- ja tolliameti andmetel riigieelarvesse tasutud 18,8 miljardit krooni makse, mis on 28,3 protsenti eelarves planeeritust, teatas rahandusministeerium. Mitmeid makse laekus oodatust vähem ja võib karta olukorra halvenemist.

Eelmise aasta nelja esimese kuuga laekus riigieelarvesse 20,9 miljardit krooni ehk 28,5 protsenti eelarves planeeritud maksutuludest. Aprilli lõpu seisuga on maksude kogulaekumine lisaeelarve graafikus, kuid võrreldes eelmise kuuga on positsioon halvenenud. Arvestades rahandusministeeriumi kevadist majandusprognoosi ning tööturu arenguid, võib eeldada maksulaekumiste vähenemist teisel poolaastal.

Aprillis laekus riigieelarve tuludesse koos ettemaksukonto muutusega 4,9 miljardit krooni. Möödunud aasta laekumisele jäi see 9% alla. Nagu kahe aasta võrdlusest näha, laekus vähem praktiliselt kõiki makse. Hüppeline tõus tubakaaktsiisi statistikas tulenes aga varude soetamisest enne 2008.

aasta aktsiisitõuse. Samal aastal tõusis ka alkoholi- ja kütuseaktsiis. Pikemalt loe: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=5386a0d1-af81-4cbd-aa90-0725b8088f54&open=sec

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus