Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Rajame liikmemaksupõhise riigi

Rajame liikmemaksupõhise riigi

Rubriik: Äripäev

Tulevikus võiks Eestis tulu teenivad inimesed riigile sissetulekust sõltuvate maksude asemel maksta hoopis hoopis liikmemaksu, paneb Äripäevas ette Powerhouse'i konsultant Villy Paimets.

Selleks tuleks moodustada eri paketid. Põhilises, nn standardpaketis oleks sees tänased põhiõigused: õigus tasuta haridusele, õigus politsei-päästeameti-kaitseväe teenusele, õigus erakorralisele meditsiinile ja ka rahvapensionile. See pakett oleks automaatselt kõigil alaealistel (koolipoolse kinnitusega ka täisealistel õppuritel kuni bakalaureuseõppeni välja) ja pensionäridel. Nimetagem neid tinglikult juunior- ja seeniorpakettideks.Suur pluss oleks kindlasti see, et inimesed hakkaksid rohkem oma riigi peale mõtlema.

Nad teadvustaksid enesele, kui palju nad iga kuu riigile raha annavad ja mida nad selle eest vastu saavad. Sest praegu on meil veel liiga palju inimesi, kes ei adu ega tahagi aduda, mida nad oma raha eest riigilt vastu saavad.Loe Äripäevast: http://www.ap3.ee/blog/2013/1/31/rajame-liikmemaksupohise-riigi