iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahvaliidule jõudis olukorra raskus pärale

Rahvaliidule jõudis olukorra raskus pärale

Rubriik: Postimees

Tuuli Koch kirjutab Postimehes, et võimule saamiseks eile olulise sammu edasi astunud Rahvaliidu juhtfiguurid peavad tänavust seisu ootamatult halvaks, kuid rohkem muretsevad nad tuleva aasta eelarve pärast, kus miinuseks võib kujuneda üüratu 17 miljardit krooni.

Rahvaliit jõudis järeldusele, et senist maksupoliitikat tuleb muuta. «Teisiti [maksutõusudeta – toim] ei ole lihtsalt võimalik edasi minna, aga eks läbirääkimised näitavad,» ütles Rahvaliidu aseesimees Jaanus Männik. Endise rahandusministri Aivar Sõerdi sõnul on Eesti hetkeolukord selline, et eurole üleminekuks vajalike Maastrichti kriteeriumide täitmisest on endiselt mõned miljardid puudu. «Kui tänavune seis on suhteliselt tõsine, siis tuleva aasta eelarve probleemide lahendamiseni pole veel sisuliselt mindudki,» tundis Sõerd muret.

«See on palju suurem probleem kui tänavune eelarve, sest hetketeadmiste põhjal on riigi kulude mahu ja tulude prognoosi vahe tuleval aastal 17,5 miljardit.» Ta tõdes, et praeguses olukorras ilma maksutõusuta kindlasti ei saa. Võimaluseks on käibemaksu tõstmine kahe protsendi võrra, mis annaks 800 miljonit krooni, ja ka tulumaksumäära tõstmine. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=123768

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus