iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahandusminister Jürgen Ligi arutas Euroopa Komisjoni volinikuga maksuküsimusi

Rahandusminister Jürgen Ligi arutas Euroopa Komisjoni volinikuga maksuküsimusi

Rubriik: Rahandusministeerium

Eile Brüsselis toimunud kohtumisel Euroopa Komisjoni maksunduse voliniku Algirdas Šemetaga oli peamine aruteluteema maksupettuste vastane tegevus, mis on oluline nii Euroopa Liidu kui iga liikmesriigi tasandil.

Minister avaldas toetust komisjoni ettepanekutele käibemaksupettuste vastu võitlemisel ja tutvustas Eesti kogemusi maksulaekumiste parandamisel. Pikemalt tutvustati käibedeklaratsiooni lisa täiendust ja äriühingute sõiduautode sisendkäibemaksu mahaarvamise piiramist. „Analüüs näitab, et meie algatus on käibemaksuaugu vähendamisel ja ettevõtjatele võrdsemate konkurentsitingimuste tagamisel Eesti jaoks kõige tulemuslikum teadaolev meede. Seda, et Eesti on õigel teel, kinnitab muu hulgas ka see, et sarnast süsteemi on arendatud ja rakendatud ka mujal ELis,“ märkis Ligi.

Volinik kinnitas, et maksukogumise korralduse üle otsustab liikmesriik ja käibemaksudirektiiviga on Eesti algatused kooskõlas. Deklaratsiooni lisaga on samalaadne reform tehtud Portugalis ning juurutamisel ka Slovakkias, mida volinik pidas väga positiivseks. Äriühingute sõiduautode sisendkäibemaksu mahaarvamise piiramise luba on Šemeta sõnul antud enamikule riikidele, kõigile, kes seda on küsinud. Euroopa Komisjoni oktoobris avaldatud käibemaksu alalaekumise raporti kohaselt jääb liikmesriikidel saamata 193 miljardit eurot ja Eesti maksuaugu suuruseks 2011.

aastal oli hinnanguliselt 18 protsenti ehk 1,9 protsenti SKP-st, mis ulatub 301 miljoni euroni. Komisjoni tulemuslikum ja kindlam käibemaksusüsteemi tegevuskava elluviimine on liikmesriikide pingutuste toetuseks ja piiriüleste pettuste pärssimiseks seetõttu igati tervitatav. Ministeeriumi pressiteade: http://www.fin.ee/rahandusminister-jurgen-ligi-arutas-euroopa-komisjoni-volinikuga-maksukusimusi/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus