iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahandusminister Ivari Padari maksukava hukutab majanduse

Rahandusminister Ivari Padari maksukava hukutab majanduse

Rubriik: Äripäev

Peaminister Andrus Ansip kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et rahandusminister Ivari Padari poolt teisipäeval valitsusele arutamiseks pakutud maksude tõstmise kava tähendaks väga järsku maksukoormuse tõusu ning see mõjuks majandusele hukutavalt.

Tööstuskindlustuse maksemäära tõus 4,2 protsendini, mootorsõiduki aastamaksu kehtestamine, maamaksu tõus ja tulumaksumäära tõus 5 protsenti ühes astmelise tulumaksu kehtestamisega on ettepanekud, mille rakendamine hävitaks meie konkurentsivõime ning viiks majanduse veelgi sügavamasse langusesse. Mitte ükski Euroopa Liidu liikmesriik pole vastusena ülemaailmsele kriisile tõstnud tööjõu maksukoormust. Seda ei tehta, sest majandusteaduslike teadmiste järgi saaks sellisel maksutõusul olla vaid negatiivsed tagajärjed. Pelgalt maksutõusudega valitsussektori tasakaalu parandamine tähendaks seda, et avaliku sektori toimimise efektiivsust ei tahetagi suurendada.

Kriisis tuleb kannatused jagada solidaarselt. Ka valitsussektor peab muutuma veel efektiivsemaks ning seetõttu on valitsussektori kulutuste edasine kärpimine möödapääsmatu. Kulude vähendamise kõrval tuleb kriisiajal leida võimalus mittemaksuliste tulude suurendamiseks. Omanikutulude suurendamine ning riigi valitsemiseks mittevajaliku vara võõrandamine ei peaks olema praegu tabuteema.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4302/arv_kolumn_uus_430201.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus