Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Puidufirma eksjuhid said õiguse ka ringkonnakohtus

Puidufirma eksjuhid said õiguse ka ringkonnakohtus

Rubriik: Postimees

Olgugi, et Maksu- ja Tolliamet taotles Tartu ringkonnakohtus ASi Sylvester endiste juhtide suhtes tehtud kohtuotsuse tühistamist, jäid need täna siiski jõusse. Kohus leidis, et Sylvesteri aktsiate müügist äriühingutele laekunud raha ei läinud füüsiliste isikute kasutusse, vahendab Postimees BNS uudist.

2002. aasta 6. augustil allkirjastasid AS Sylvester, Stora Enso Timber OY Ltd ja ASi Sylvester aktsionärid ühiste kavatsuste protokolli, mille kohaselt kavatses Stora Enso omandada kõik või vähemalt 90 protsenti Sylvesteri aktsiatest.

Sama aasta oktoobris ja novembris müüsid Sylvesteri aktsionärid osa aktsiaid edasi neile kuuluvatele äriühingutele, Maksu- ja Tolliameti arvates selleks, et hoida kõrvale tulumaksukohustusest. 19. detsembril 2002 allkirjastatigi aktsiamüügileping, millega aktsiate võõrandamishind oli nende omandamishinnast kõrgem. Seetõttu kohustas Maksu- ja Tolliamet kaebajaid tasuma täiendavat tulumaksu.

Ringkonnakohus jättis aga jõusse halduskohtu otsuse ning leidis, et kaebajate suhtes tehtud maksuotsused on õigusvastased. Asja materjalidest ei nähtu, et maksuhaldur oleks tuvastanud, et Sylvesteri aktsiate müügist äriühingutele laekunud raha oleks läinud füüsiliste isikute kasutusse. Loe täpsemalt: http://www.tartupostimees.ee/?id=71119