iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Praegune seis tööandjale soodne

Praegune seis tööandjale soodne

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et ametiühingute ja tööandjate esindajate vaidluses töötuskindlustuse maksemäära ja uue töölepinguseadusega ette nähtud koondamishüvitiste üle saab teha vahekokkuvõtte. Üks kompromiss on sündinud - töötuskindlustusmakse tõusis 3 protsendini, ja teine kompromiss kohe-kohe tulemas - kui töötaja lahkub omal soovil, siis talle hüvitist ei maksta.

Äripäeva meelest on hetkeseis tööandjale soodne ja selliseks võiks lõppseis põhimõtteliselt jäädagi. Mõned muudatused töötuskindlustusmaksete tingimustes lisaks. Ka töötukassa saab rahulikult tööd teha - seadust muuta pole vaja, sest 3 protsenti ongi seadusega lubatud lagi, ning vähemalt sel aastal jääb töötukassa ellu, sest vabatahtlikult töölt lahkunu hüvitiseta jätmine säästab töötukassa raha ligi poole miljardi krooni võrra.

Töötaja poolelt vaadates võib muidugi tunduda, et oma tuleviku kohustuslik kindlustamine annab tulevikuks kõige vähem kindlust (paralleeli võib tõmmata ka töötuskindlustuse ja kohustusliku pensionikindlustuse vahel), aga maksta tuleb nii ehk teisiti ja nii palju, kui kokkulepped (seadused) ütlevad. Teise kompromissi puhul on aga toimetus sama meelt tööandjate keskliidu juhi ja töötukassa nõukogu liikme Tarmo Kriisiga: omal soovil lahkujale hüvitise maksmine on uus hüvitise liik ning selleks pole inimesed veel raha tegelikult kogunud - seega seda võib edasi lükata. Maksemäära tõus oli aga kriisi paratamatu kaaslane, seni kogutu neelab majanduse kokkutõmbumine. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4294/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus