iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Praegu kujuneb Eesti maksunägu

Praegu kujuneb Eesti maksunägu

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et praegu otsustab valitsus hoopis rohkema üle kui paari aasta kärpekohad ja lisaeelarved. Kaalul on kogu meie maksusüsteem või veel laiemalt meie ühiskonnakorralduse põhimõtted, sest rahandusministeeriumis ette valmistatud nn Padari pakett puudutab makse, sotsiaaltoetusi ja kogu riigi rahastamisprioriteete.

Seepärast on praegu kõige olulisem, et see diskussioon oleks avalik. Selles kontekstis teeb Äripäev omalt poolt ettepaneku, et kõik riigiasutused riputavad oma eelarved ja kärpekavad, samuti juba tehtud kärped internetti. Meie idee tuleb veendumusest, et enne maksude tõstmist tuleb kokku tõmmata riigi kulusid.

Usume, et siin on veel ruumi küll. Kulude kokkutõmbamine on tehtud ülesandeks ministeeriumidele, kuid tähelepanu alt on välja jäänud kümned "radari all" tegutsevad asutused. Neist tuntumad, nagu Eesti Pank või Arengufond, on viimasel ajal ka avalikkuse tähelepanu alla sattunud. Aga meil on lugematul hulgal riigiasutusi - alates muinsuskaitsest ja lõpetades kemikaalidega tegelejatega - kelle palkade või kulude üle ei käi mingit arutelu.

Kindlasti on vale rahandusminister Ivari Padarit kava pärast rünnata. Kritiseerida ja millelegi vastu olla on lihtne, raskem on olla millegi poolt ja pakkuda lahendusi. Valik tuleb teha: tänavu ootab rahandusministeerium sellessamas analüüsis 12,1 miljardi ja järgmisel aastal juba 17,3 miljardi kroonist eelarvepuudujääki. Äripäev on toetanud seda, et valitsus arvestab mustade stsenaariumidega, nii et räägime siis võimalustest.

Nagu igas toores ettepanekus, on siingi häid mõtteid, tobedaid mõtteid ja lihtsalt analüüsimiseks õhku visatud tooreid mõtteid. Äripäev ei toeta järske maksutõuse, mida kava välja pakub. Pikemalt loe: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=4859f97d-256b-4af4-8caa-24d6d9550970

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus