iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Pidu läbi? Toompea “automaffia” liisinguga hädas!

Pidu läbi? Toompea “automaffia” liisinguga hädas!

Rubriik: Õhtuleht

Katrin Pauts kirjutab Õhtulehes, et riigikogulaste kulutšekkide hulgas öiseid pitsaarveid enam ei leia – nagu põhjendab majoneesipurgiga kuulsaks saanud Jaan Kundla, et kuluhüvitis ei kata enam autoliisingutki. Endine riigikogulane Toomas Alatalu aga leiab, et Toompea "automaffia" tuleks üldse lõpetada.

Üks riigikogu autoliisijaist, keda veebruarikuine kuluhüvitiste kahe kolmandiku võrra kärpimine eriti rängalt tabas, on reformierakondlane Rain Rosimannus – tema auto kasutusrent on 10 496 krooni kuus (koos kindlustusega). Kui veel jaanuaris sai ta sellest hüvitisena oma taskusse tagasi üle 8000 krooni, oli märtsis see kõigest 5246 krooni ehk täpselt seadusega ette nähtud hüvitis (kuluhüvitis on 10 protsenti riigikogulase palgast). Et Rosimannus on ka muule tuhandeid kulutanud, sai talle aprillis maksta vaid 2109 krooni.Kalli BMW liisimist on ta põhjendanud turvalisuse ja ökonoomsusega – odava auto ülalpidamine võivat kokkuvõttes kulukamaks osutuda.

Liisingut ei saa hüvitistest kaetud näiteks ka Rosimannuse autoga võrreldes üsna odava, 7600kroonise kuumaksuga auto omanik Helmer Jõgi ja veel paljud.Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=331917

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus