Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Pensionisamba külmutamise plaan sai kõvad vastased

Pensionisamba külmutamise plaan sai kõvad vastased

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau ja Lauri Linnamäe kirjutavad Postimehes, et valitsuse plaan külmutada kaheks aastaks maksed teise pensionisambasse põrkub rahandus- ja pangandusringkondades väga tugevale vastuseisule ja pole teada, kas valitsus suudab selle läbi suruda.

Rahandusminister Ivari Padari arvutuste järgi toob maksete külmutamine teise pensionisambasse valitsussektorile tänavu kokkuhoidu 1,6 miljardit krooni ja tuleval aastal 2,4 miljardit krooni. Padari hinnangul oleks see SKT languse korral igati mõistlik samm. Samas ei taha tema erakonnakaaslane Eiki Nestor leppida mõttega, et pensionisüsteem löögi alla satub. Nii ringleb praegu mõte, et kahe aasta pärast peaks riik tegemata jäänud sissemaksed kuidagi hüvitama.

Tänavuse esimese lisaeelarve tegemise ajal oli see ettepanek juba laual, aga siis ei suutnud valitsus küsimuses kokku leppida. Reformierakonna liidri, valitsusjuht Andrus Ansipi sõnul tuleb maksed pensionisambasse peatada, et päästa töötukassa pankrotist. Töötajad hakkaksid siis maksma ikkagi kaks protsenti palgast, kuid pensionisamba asemel läheks see töötukassasse. Viimase maksumäär on praegu 0,6 protsenti.

See raha jääks siis kodumaise tarbimise ergutamiseks. IRLi peasekretär Margus Tsahkna märkis, et erakond kaldub külmutamist toetama. «See kahjustab tööinimesi vähem kui mõni teine,» lausus Tsahkna. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=101443 Loe ka Postimehe juhtkirja: „vabastage hirmust“: http://www.postimees.ee/?id=101395 Loe veel: „Lumi: teise samba maksete peatamine pole hea mõte“: http://www.postimees.ee/?id=101476 Loe veel: „Padar: pensionisamba külmutamine tuleb kunagi kompenseerida“: http://www.postimees.ee/?id=101474 Loe veel: „Peaminister Andrus Ansip: Eestit ei oota keegi avasüli eurotsooni“: http://www.postimees.ee/?id=101439Loe ka Õhtulehest: Tõnu Lilleorg „II sammas kukub?“: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=322676 Loe ka Õhtulehe juhtkirja: „Pensionisammas kaputt!“: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=322682 Loe ka Eesti Päevalehest: Kärt Anvelt, Mikk Salu.

„Ansip peatab riigi ja inimeste maksed II pensionisambasse“: http://www.epl.ee/artikkel/463969 Loe veel Päevalehest: Vallo Toomet. „Allakäiguspiraalist üles“: http://www.epl.ee/artikkel/463964 Loe ka Päevalehe juhtkirja: „Ettevaatlikumad ennustused“: http://www.epl.ee/artikkel/463962