iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionikasv löögi all

Pensionikasv löögi all

Rubriik: Õhtuleht

Tairo Lutter kirjutab Õhtulehes, et rahandusminister lubab, et riigieelarve tarvis tehtavad kärped ei puuduta kindlasti pensioni. Kuid tuleval aastal aeglustub sotsiaalmaksu laekumine ja see tähendab tõenäoliselt pensionikasvu peatumist 2010. aastal.

Eile lähituleviku majandusprognoosi tutvustanud rahandusminister Ivari Padar rääkis muu hulgas plaanist, kuidas riigieelarve defitsiidi vältimiseks tuleb hoida kulude arvelt kokku 2,5 miljardit krooni. Vähendada tuleks vanemahüvitist, teedeehituse-, riigivalitsemise- ja kaitsekulutusi.

"Pensionide kallale pole täna plaanis minna, sest see oleks rumal," kinnitab Padar. Kuid kui pension ka tuleval aastal märkimisväärselt kasvab, ei pruugi 2010. aastal seda enam olla. Pensioniindeks sõltub eelneva aasta sotsiaalmaksu laekumisest.

Ennustatakse, et tuleval aastal laekub sotsiaalmaksu vähem ja see omakorda tähendab, et 2010. aastal pension enam ei suurene. Vanuritel on abi loota vaid inflatsiooni alanemisest. Prognoositavalt kallinevad kaubad ja teenused 2010.

aastal kuni 2,8%. Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=306179

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus