iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionifondide tulemused pole kehvad!

Pensionifondide tulemused pole kehvad!

Rubriik: Postimees

Peeter Schamardin kirjutab Postimehe arvamusküljel pensionifondidest. Kohustusliku kogumispensioni osas on emotsioonid taas lõkkele löönud. Väited, et pensionifondid on nagunii miinuses ning surevale hobusele pole mõtet hinge sisse puhuda, on sügavalt demagoogilised.

Vaatame olukorda mõõtkavas. Pensionifondide viimase 12 kuu tootlus kõigub suures piiris nulli ja miinus kolmekümne vahel.

Neid fonde, mille tootlus on kehvem kui miinus 20, on kolm. Ülejäänud kaksteist fondi on oluliselt vähem kaotanud. Neli pensionifondi on viimase aastaga plussis. Kuum teema avalikus arutelus on, kas sissemaksete kavandatav peatamine on piisavalt ulatuslik riigipoolne kokkuleppe rikkumine, et kodanik võiks nõuda kogu pensioniraha korraga kätte.

Eriti kurb on see, et fookus on sujuvalt nihutatud põhiliselt probleemilt, kas riik suudab pensionireformi jätkata või mitte, teisejärgulisele probleemile, mismoodi raha kätte saaks. Ärksamad kodanikud nõuavad pangakontorites juba pensionilepingute tühistamist ja raha väljamaksmist. Kurb on sealjuures see, et tõenäoliselt on sambasse kogunenud raha ainus, mida paljud Eesti inimesed tagavaraks koguda on suutnud ja üldse kunagi edaspidi koguda suudavad – ja sedagi riigiga kahe peale. Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=105934Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus