iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionieelikud pääsevad leebemalt

Pensionieelikud pääsevad leebemalt

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et inimesed, kes saavad vanaduspensionile lähema kaheksa aasta jooksul ehk hiljemalt 2017. aastal, pääsevad maksete külmutamisest. Seda juhul, kui riigikogu kiidab heaks valitsuses eile sündinud teise pensionisamba külmutamise kava.

Valitsuse värske otsus näeb küll ette, et kõik maksed teise pensionisambasse külmutatakse selle aasta 1. juunist, kuid lähema kaheksa aasta jooksul pensionile pääsevad inimesed võivad taotleda sissemaksete jätkamist tuleva aasta algusest.

Sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni esimees Eiki Nestor märkis, et vanaduspensionieelikuile maksete alles jätmine oli üks osa valitsuses küpsenud kompromissist. Nestori sõnul pole tehniliselt võimalik teise sambasse makseid katkematult jätkata, inimestel ja asutustel peab jääma aega, et esitada avaldused ja registreerida maksete jätkamist soovijate andmed. Kui valitsuse ettepanek riigikogu heakskiidu saab, tuleb pensionieelikuil minna oma panka ja teha avaldus, et soovivad jätkata teise pensionisambasse maksete tegemist. Sellisel juhul maksab inimene oma palgast uuest aastast kaks ja riik jätkuvalt neli protsenti.

Oma pensionifondi tuleb minna avaldust kirjutama ka neil, kes tahavad uuest aastast vabatahtlikult jätkata kahe protsendi maksmist pensionifondi. Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=106492 Loe samast ka: Fabio Filipozzi. „Pensionisammastest emotsioonideta“: http://www.e24.ee/?id=106450 Loe ka Postimehe juhtkirja: „Sotside võit“: http://www.postimees.ee/?id=106456 Loe ka Postimees Online`ist: „Nestor: riigi garantii saavad anda teise sambasse maksete jätkajad“: http://www.e24.ee/?id=106539 Loe ka Äripäevast: Kadri Paas. „Glikman: II samba omanikel riigi vastu hea võidušanss“: http://www.aripaev.ee/4286/uud_uudidx_428603.html Loe ka Eesti Päevalehest: Kerttu Kaldoja, Henrik Ilves.

„Valitsus otsustas teise samba kuivale jätta“: http://www.epl.ee/artikkel/465288 Loe ka Õhtulehest: Allar Viivik. „Sammas kukkuski!“: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=324454 Loe ka Õhtulehe juhtkirja: „Pensionivanker lükatakse kraavi“: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=324424

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus