iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionär saab teisest sambast esialgu kasina lisaraha

Pensionär saab teisest sambast esialgu kasina lisaraha

Rubriik: Postimees

Hille Tänavsuu kirjutab Postimehes, et riigiametnik Andres, kes ei soovi oma täisnime ajalehes näha, liitus kogumispensioniga viis aastat tagasi. Tööandja maksis iga kuu tema pensionikontole Swedbanki konservatiivses fondis kaks protsenti brutopalgalt, millele riik lisas veel neli protsenti.

Andres on välja arvutanud, et kui ta nüüd teeb avalduse igakuisteks väljamakseteks, siis lisandub tema riiklikule vanaduspensionile teisest sambast umbes 280 krooni kuus.«Olukorras, kus kõikide väärtpaberite, sealhulgas ka teise samba pensionifondide osakute hinnad on madalad, tasub pensioniikka jõudnutel rahulikult järele mõelda, kas on otstarbekas kogumispensioni praegu välja võtta,» soovitas Eesti Väärtpaberikeskuse tegevjuht Kristel Vanasaun. Tema sõnul peaks seda eriti kaaluma need, kellele teise samba pensioniraha ei ole hädavajalik sissetulek ning kes kavatsevad pensionieas edasi töötada.Vanasaun ütles, et pensioniikka jõudmine ei kohusta teisest sambast pensioni välja võtma. Seadus lubab seda edasi lükata.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=66994Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus