iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Peeter Võsu: Maksutõus hukutab majanduse

Peeter Võsu: Maksutõus hukutab majanduse

Rubriik: Delfi

Eesti Kristliku Demokraatliku erakonna esimees Peeter Võsu kirjutab Delfi arvamusküljel, et Eesti riigijuhid ei keskendu majandussurutise ajal kogu riigi aitamisele, vaid mõtlevad, kuidas riigikassat täita. Loomulikult on õige ja korrektne riigieelarve tasakaalus hoida. Riigi majandus ei koosne aga ainult riigieelarvest, vaid lisaks sellele ettevõtlusest ja kolmandast sektorist.

Nii tööandja kui ka üksikisiku maksude tõstmine tähendab ettevõttele lisakulu.

Enamasti peab üksikisik ju palgaks seda osa rahast, mis jääb talle kätte pärast maksusid. Niisiis, kui maksud tõusevad, tõusevad samavõrra ka ettevõtte personalikulud.Maksukoormuse tõstmine majandussurutise tingimustes on ka ebaeetiline. Valitsus on viimase poole aasta jooksul korduvalt rääkinud solidaarsusest tulude vähendamisel. Avaliku sektori päästmine ettevõtluse arvel ei väljenda solidaarsust.

Teiste riikide praktika on enamasti vastupidine: majandussurutise olukorras vähendatakse maksusid, mis elavdab majandust. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=23941151&l=fpOpinion

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus