iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Panganduses on viimaks konkurents tagasi, tihe rebimine käib hoiustajate raha pärast

Panganduses on viimaks konkurents tagasi, tihe rebimine käib hoiustajate raha pärast

Rubriik: Postimees

Kui laenumarginaale pole pangad vaatamata euribori tõusuga kaasnenud meeletust intressitulust langetama tormanud, siis seda tugevam on rebimine klientide pangakontodel seisva raha pärast. Tähtajaliste hoiuste intressid ületavad nüüd koguni inflatsiooni.

LHV hiljuti lõppenud 10,5-protsendiste võlakirjade märkimine näitas, kui palju on pangad lisaraha eest nõus investoritele maksma ja palju on turul vahendeid, mis otsivad võimalusi teenimiseks. Baasintresside tõstmise tuules on raha kordades kallinenud ja pangad on valmis selle eest lõpuks ka hoiustajatele varasemast tublisti rohkem maksma.

Üle pika aja ületavad tähtajaliste hoiuste intressid septembris aastavõrdluses 4 protsendini aeglustunud inflatsiooni ning viimaks makstakse kohati intressi ka nõudmiseni hoiustele. Teisalt tähendab hoiuste kallinemine panga intressitulude vähenemist.

Loe lähemalt:
https://majandus.postimees.ee/7866353/panganduses-on-viimaks-konkurents-tagasi-tihe-rebimine-kaib-hoiustajate-raha-parast

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus