Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Padar tahab eelarve kulusid veelgi kärpida

Padar tahab eelarve kulusid veelgi kärpida

Rubriik: Äripäev

Liis Kängsepp kirjutab Äripäevas, et rahandusminister Ivari Padari hinnangul on valitsusel ees keerulised otsused, sest järgmise aasta eelarves tuleks kulusid veelgi kärpida ning kindlasti tuleks selgelt silmas pidada eurot.

Keeruliseks teeb asja Padari sõnul just see, et kolmel erakonnal on kolm erinevat ideoloogiat ja erinevad prioriteedid. "Praegu on Eestis kõik prioriteediks," lausus Padar eile pärast koalitsiooninõukogu koosolekut. Ministri sõnul on muutused toimunud väga kiiresti ning on selge, et augustis tehtud majandusprognoos pole enam pädev. Peaminister Andrus Ansipi hinnangul hoitakse järgmisel aastal kokku kaitsekulutuste, haigekassa ja teede korrashoiu pealt.

Ansip lisas, et tal pole praegu järgmise aasta kohta uuemaid prognoose, kuid on kindel, et võrreldes augustiga on seis läinud halvemaks. "Selge, et igal pool Euroopas on seis läinud kehvemaks," lausus Ansip, lisades, et pole mingit alust arvata, et riigieelarve tulud laekuvad selliselt, nagu augustis prognoositi. Seega väheneb osa kulutusi, mis on seotud SKP kasvuga, järgmisel aastal automaatselt. Näiteks kärbitakse tuleval aastal Ansipi sõnul kaitsekulutusi.

"Kui laekub vähem sotsiaalmaksu, peab haigekassa kulutusi kärpima," lisas Ansip. "Kui kütuseaktsiisi laekub vähem, ei saa nii palju teedehoiuks kulutada." "Riigieelarve puhul on tähtis see, et hoiaksime defitsiidi 3 protsendi piiri silme ees ka aastatel 2010 ja 2011," ütles Padar. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4132/uud_uudidx_413204.htmlLoe samal teemal ka Postimehest: Säästuaeg koorib haigeid ja sõjaväge