iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Paanika lammutab pensionisambaid

Paanika lammutab pensionisambaid

Rubriik: Postimees

Tänases Postimehes kirjutavad Andrus Karnau ja Sirje Niitra pensionisüsteemi lammutamisest. Teise samba pensionifondides on juba praegu vähem raha alles, kui inimesed sinna sisse on maksnud, euro nimel käiv külmutamise paanika teeb asja aga veel hullemaks. Seitsme aastaga on töörahvas maksnud ja töörahva sotsiaalmaksust on pensionifondidesse juurde kantud rohkem kui 13 miljardit krooni. Osakute väärtus on praegu natuke üle 11 miljardi krooni.

Kuhu meie raha sai?

"Tuleb tõdeda, et globaalses finantskriisis on kõik kohalikud pensionifondid päris tugevalt pihta saanud, sealhulgas ka meie juhitud fondid," kommenteeris praegust olukorda SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing. "Rahuloluks põhjust ei ole". Advokaat Leon Glikman tõi välja põhiseadusliku legitiimse ootuse põhimõtte, mis tähendab, et igaüks võib oma plaanid ja elukorralduse rajada eeldusele, et riik ei käitu sõnamurdlikult. Ärimees Meelis Atonen rääkis, et sissemaksete külmutamisel peaks andma soovijaile võimaluse raha fondist välja võtta.

"Kui üks lepingupool ütleb selle üles – aga riik ütleb, et ei suuda enam kohustusi pensionisamba maksete osas täita –, siis peab ka teisel poolel olema õigus leping üles öelda," põhjendas Atonen. Atonen kahtles ka hilisemas hüvitamises, viimasest on rääkinud rahandusminister Ivari Padar. "Kui riigil pole praegu raha, kust see rahajõgi hiljem tulema peaks?" arvas Atonen. Pikemalt loe siit: http://www.postimees.ee/?id=102415Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus