iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oviir: töötut madal tulumaks ei aita

Oviir: töötut madal tulumaks ei aita

Rubriik: Õhtuleht

Jüri Pino kirjutab Õhtulehes, et Euroopa Parlamendi tööhõive- ja sotsiaalkomisjoni liige Siiri Oviir (Keskerakond) arvab, et Eesti üha suurenevale töötute armeele pole kasu väikesest tulumaksust, väiksemast käibemaksust aga küll.

Mis variandid Eestil üldse oleks praegusest kriisist väljatulemiseks? Meie majanduslangus sai esimese hoobi nn pronksöö järelmitest, edasi kinnisvarabuumist. Nüüd oleme aga osa möödunud sügisel alanud üleilmsest majanduskriisist ja sõltume sellest. Mis ei tähenda, et peaksime käed rüpes ootama, millal teised riigid suudavad majanduse taas elavdada. Ka meie valitsusel peaks olema kriisist väljatuleku kava, valitsus peab aktiivselt tegutsema.

Paraku see puudub. Ja nii oleme jäetud teiste riikide suutlikkuse mõjusfääri, sõltume täiesti nende tegutsemisest. Tunneli otsas paistaks valgus, kui suudaksime oma eksporti suurendada või siis vähemalt hoida praegusel tasandil. Kindlasti aitaks kiiremini kriisist välja tulla ka kohapeal osutatavate teenuste toetamine madalama käibemaksumääraga.

Hindu alandades teeb see meede ju teenuse odavamaks ja ostjale kättesaadavamaks, samas ergutab ja toetab tootmist ehk siis säilitab ka töökohti. Samas ei ole ju mingit kasu meie üha suurenevale töötute armeele väikesest tulumaksust. Väiksemast käibemaksust aga küll. Euroopa Parlamendi poolt veebruaris vastuvõetuna just selline võimalus avati.

Kasutame seda siis. Küsite nüüd kindlasti, kust tuleb raha, mis käibemaksu langusest tingitud eelarveauku täidaks. Pakun välja tulumaksu suurendamist kõrgematelt palkadelt, miks mitte meilt, kes saame vähemalt neljakordset riigi keskmist palka. Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=320916Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus