Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Osaline tööaeg ettevõtjale kulukas

Osaline tööaeg ettevõtjale kulukas

Rubriik: Äripäev

Kui praegu peab tööandja osalise töökoormuse puhul tasuma sotsiaalmaksu fikseeritud minimaalse kuumäära pealt, siis ettevõtjate hinnangul võiks maksustamise viia vastavusse töötaja reaalse panusega, kirjutab Ken Rohelaan Äripäevas.

Poeketi Meie Toidukaubad omanikfirma RRLektuse osaniku ja juhi Rein Reinvee sõnul on probleemne väikese koormusega (0,2-0,5 kohta) töökoha loomine, kuna sotsiaalmaksu tuleb ikkagi tasuda miinimumpalgast täismahus. "Et selle maksu alla mitte langeda, peame teinekord võtma mitte just kõige kvaliteetsemat tööjõudu. Kui seadus loodi, siis oli meil umbes sada osalise ajaga töötajat, nüüd 30. Kogu aeg mõtleme, kuidas sellest karistusest pääseda," ütles ta.

Kuigi RRLektuse juhataja sõnul on sellel teemal kokku saadud ka poliitikutega, pole seni veel kohtumistest kasu tulnud. Reinvee soovib, et antud olukorras viiakse nõutav sotsiaalmaksu osamäär vastavusse töötaja koormusega vähemalt maapiirkondades, kus on käibed väiksemad ja inimestel toimetulekuga suuremad probleemid.Loe edasi: http://www.aripaev.ee/article/2013-11-28/osaline_tooaeg_ettevotjale_kulukas