iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Opositsioon tahab uut maksupoliitikat

Opositsioon tahab uut maksupoliitikat

Rubriik: Postimees

Risto Berendson ja Kai Kalamees kirjutavad Postimehes, et kui valitsus on lubanud tuua Eesti sügavast eelarvekriisist pinnale ilma makse tõstmata, siis opositsiooniparteid, ametiühinguid ja isegi tööandjad näevad kärbete kõrval ühe lahendusena maksumuudatusi.

Keskerakonna ja Rahvaliidu juhte ning sotsiaalpartnereid eile Toompeal Stenbocki majas võõrustanud peaminister Andrus Ansip andis koos rahandusminister Ivari Padari ja keskpanga esindajatega ülevaate majanduse riskistsenaariumitest. Poliitikud ja ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga nimetasid Toompeal käiku formaalseks, sest valitsusjuht ei pakkunud uut infot ega küsinud ka nende kärpeettepanekuid riigi rahanduse päästmiseks. «Ansip on ikka seesama teerullimees,» ütles keskfraktsiooni aseesimees Ain Seppik. «Meiega ei soovita arutelu.

Opositsioon võib igasugu vapraid ettepanekuid esitada, kuid selle koalitsiooni ajal on nende saatus teada,» ei kippunud ta keskpartei ideid nimetama. Hommikul koos olnud Keskerakonna juhatus võttis küll vastu avalduse, mille järgi on majanduskriis parim aeg kehtestada õiglane, astmeline tulumaks. Riigikogu rahanduskomisjoni rahvaliitlasest aseesimehe Tarmo Männi sõnul lõikab valitsus täna seda, mida on varem külvanud. «Ettevõtte tulumaksu kaotamise ja eraisiku tulumaksu alandamise tõttu jäi igal aastal saamata kümme miljardit krooni.

Kui osagi sellest rahast jõudnuks reservi, oleks seis täna palju parem,» rääkis Mänd. Tema kinnitusel peab valitsus muutma senist maksupoliitikat. «Selle asemel et minna appi pangalaenudega hätta jäänud tavalistele inimestele, kiputakse neilt hoopis ära võtma,» ütles Mänd. «Kärpe tegijad ei adu kaasnevate sotsiaalsete probleemide suurust.» Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=77828Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus