iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oleks võinud ka teisiti minna

Oleks võinud ka teisiti minna

Rubriik: Äripäev

Kristiina Ojuland meenutab Äripäeva veergudel Eesti EL-iga liitumise eel toimunud läbirääkimisi. ELi pääsemiseks pidime paljust loobuma. Eriti valus oli meie laevandusettevõtetele tax-free kadumine. See tähendas miljonite kroonide kadumist laevandusettevõtjatele.

Meile ei antud üleminekuaega tax-free kaotamiseks, nagu näiteks 1995.

aastal Soomele ja Rootsile. Mäletan, kui istusin välisministrina koos tollase liitumisvoliniku Günter Verheugeniga läbirääkimiste lõppjärgus Tallinnas ühise laua taga, teemaks maksude peatükk. Verheugen jäi jäärapäiselt oma nõudmiste juurde, et tax-free'le ei anta mingit üleminekuaega. Põhjuseks, et siis tahavad ju teised üheksa liitujat ka oma erisusi.

Lisas sellele nõudis ta, et meie ettevõtte reinvesteeritud kasumi tulumaksusüsteemi tuleb muuta. Teema oli delikaatne, sest see ei olnud läbirääkimiste objektiks. Olin sunnitud talle ka ütlema, et Eesti ei astu ELi mitte igal talle dikteeritud tingimusel. Kui maksusüsteem ei jää Eesti otsustada, siis Eesti lihtsalt ei liitu.

Asi lõppes sellega, et me pidime lahendama ema- ja tütarettevõtte direktiivist tuleneva vastuolu. Kaotasime küll tax-free kaubanduse lahingu, kuid võitsime oma ettevõtte tulumaksusüsteemi sõja. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4309/arv_kolumn_uus_430901.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus