iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Oktoobris lisandus rekordarv töötuskindlustuse saajaid

Oktoobris lisandus rekordarv töötuskindlustuse saajaid

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et oktoobris lisandunud uute hüvitisesaajate arv oli töötukassa tegutsemise aastate suurim.

10. novembri seisuga oli töötukassa rahuldanud 1 625 oktoobris esitatud töötuskindlustushüvitise taotlust, teatas töötukassa. Kokku maksis töötukassa 2008. aasta oktoobris töötuskindlustushüvitist 6 449 inimesele.

Seegi arv oli suurim kogu töötukassa tegutsemise aja jooksul. Keskmine terve kalendrikuu eest väljamakstud hüvitis oli oktoobris 4 305 krooni. Hüvitist hakkas saama ligi kolmandik oktoobri jooksul arvele võetud uutest töötutest. Eesti Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on selle arvu kasvu üheks põhjuseks registreeritud töötute suur arv.

Samas lisas ta, et uute registreeritud töötute arv oli viimati veel suurem 2004. aasta jaanuaris ja 2003. aasta septembris, kuid töötuskindlustushüvitise saajaid oli sel ajal vähem kui praegu. Siis polnud veel paljudel töötutel hüvitise saamiseks nõutavat kindlustusstaaži ning kiire majanduskasvu ajal ei olnud võib-olla ka inimeste vajadus kindlustushüvitise järele nii suur kui praeguses keerulises olukorras.

«Teadmine, et töötuskindlustus on täielikult rakendunud ja keerulisemateks aegadeks valmis, suurendab töötajate kindlustunnet,» ütles Meelis Paavel. 2008. aasta oktoobris maksis Eesti Töötukassa kolme erinevat liiki hüvitisi kokku 31 miljonit krooni (koos sotsiaalmaksuga 36,6 miljonit krooni). Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=47954Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus