iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

OECD hinnang kõigutab Eestis juurdunud tõdesid

OECD hinnang kõigutab Eestis juurdunud tõdesid

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas, et eile avaldas Majandusliku Arengu ja Koostöö organisatsioon OECD esimese mahuka analüüsi Eesti majanduse kohta, milles seab küsimärgi alla nii ettevõtte jaotamata kasumi maksuvabastuse kui ka püüde riigieelarve kulud ja tulud igal aastal tasakaalu saada.

Jaotamata kasumi maksuvabastuse kohta kirjutab OECD, et see lukustab kasumi juba tegutsevatesse ettevõtetesse, pärssides investeeringuid ja ressursside ümberjagamist sektoritesse, mis on olulisemad nii majanduse kiireks toibumiseks kui ka pikemas perspektiivis jätkusuutliku majanduskasvu tagamiseks. "Majanduskasvu elustamiseks tuleb ressursid jaekaubandusest ja kinnisvarasektorist ekspordisektorisse suunata ja taastada Eesti rahvusvaheline konkurentsivõime," ütles eile Tallinnas raportit tutvustanud OECD majandusosakonna riigiülevaadete üksuse direktor Andrew Dean. Palju kriitikat pälvisid OECD-lt Eesti maksusoodustused, mis ergutavad inimesi oma kodu soetama. Siin annab Eesti silmad ette isegi OECD riikidele.

"See tõstab kunstlikult kinnisvara hinda ja moonutab kapitali jaotust," kritiseerib OECD ja soovitab perspektiivis kaotada nii maksuvabastuse eluasemelaenu intressidelt kui ka kehtestada kinnisvaramaksu. Viimane tagaks riigile ühtlasi stabiilsema tulubaasi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4293/uud_uudidx_429306.html Loe ka ÄP juhtkirja: „Ivari, ära rapsi maksudega“: http://www.aripaev.ee/4293/arv_juhtkiri.htmlLoe ka Eesti Päevalehest: Raimo Poom. „OECD: Eesti päästavad kriisist suured reformid“: http://www.epl.ee/artikkel/466080Loe ka Postimehest: „Lauri Linnamäe.

OECD soovitab pika vinnaga muutusi“: http://www.e24.ee/?id=109504

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus