iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Odav elekter ja toasoe. Võimalik!

Odav elekter ja toasoe. Võimalik!

Rubriik: Postimees

Marek Strandberg põhjendab Postimehe arvamusküljel aktsiiside ning keskkonnamaksude tõstmist.

Oleme valitsusliiduga jõudnud arusaamale, et 10 miljardi krooni ulatuses tagatisi säästvaks ehitamiseks ja renoveerimiseks ei mõjuta meie riiklikke statistikanäitajaid, millest arvestatakse ka eurokõlblikkust. Valitsusliit on valmis neid tagatisi hoonete energiasäästuks andma ja kümnemiljardiline tagatiste summa tähendaks ehitusturu osalist taastumist ning tuhandete töökohtade taasteket.On avaldatud arvamust, nagu käivituks kontrollimatu hinnatõus ning ettevõtted on sunnitud vallandama töölisi. Rääkigem siis arvudest: kõige tundlikuma maavara, põlevkivi kaevandustasu ei tõuse mitu korda (nagu on arvatud), vaid 12,5 kroonilt esialgu 15 kroonile tonni kohta ning sealt edasi igal aastal lisaks 20% ulatuses. See on keskkonnamaksude tõus, mis ka tööandjate endi väitel ei põhjusta ettevõtetes koondamisi ega majandamishäireid.Kütuseaktsiisi tõus mootorikütustele esialgse 5% asemel on 10% ning see kasvatab kütusehindu mitte üle 6–7% (praeguse naftahinna puhul on aga seegi tõusmas).

2008. aastal oli hea võimalus jälgida, mil moel mõjusid kütusehinnad muude kaupade ja teenuste hindadele. Olgu öeldud, et siis kasvasid ka palgad, nüüd on need languses. Nende andmete põhjal võib öelda, et kütusehindade tõus 6–7% ei tõsta muude kaupade ja teenuste hindu rohkem kui 1,3–1,5%.

Pelk käibemaksutõus või ka tulumaksutõus ei tekita majanduses struktuurimuutusi ning vajadust kokku hoida.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=132619

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus